Moje robótki, promocja uczniowskiego klubu hafciarskiego Igiełka działającego w Zespole Szkół w Pisanicy koło Ełku

w szkole

środa, 06 kwietnia 2011

Stało się.

Do tej pory udawało mi się unikać tematów typowo szkolnych. Jednak praca lekcyjna połączyła się z robótkami ręcznymi. :-))

Wszystko zaczęło się kilkanaście lat temu. Pracowałam wtedy w klasach I-III. W celu poprawy tempa czytania umówiłam się z rodzicami, że będą  potwierdzać podpisem w zeszycie czas głośnego czytania ich pociechy. Określiłam wymagania - pół godziny dziennie. Wiele dzieci spełniało to kryterium :-)) Po każdym tygodniu lub siedmiu wpisach dzieci otrzymywały drobny upominek. Najczęściej jakąś naklejkę.

Przez kilka lat kontynuowałam "Konkurs czytelniczy". Na tyle skutecznie, że na dobre zadomowił się w mojej szkole. Koleżanki nadal korzystają z tego pomysłu, chociaż  z modyfikacjami - dzieci otrzymują miesięczne "Karty czytelnika" do wpisywania czasu czytania.  Najlepszy czytelnik otrzymuje nagrodę książkową na koniec roku.

W tym roku połączyłam czytanie z rękodziełem.

Moja klasa IV liczy tylko 12 uczniów. Co miesiąc dzieci przynoszą mi wypełnioną "Kartę czytelnika" z podpisami rodziców potwierdzającymi głośne czytanie.  Nagradzam przede wszystkim systematyczność. Chciałabym, aby każde dziecko czytało na miarę swoich możliwości, ale codziennie. Udaje się to osiągnąć prawie całej klasie. Nagrodami były m.in.oceny cząstkowe z języka polskiego. Były wykonane przeze mnie upominki.

Blok techniczny, samoprzylepne wycinanki, uśmiechnięte naklejki - rozdałam wesołe zakładki:

zakładki

Teraz wręczam koszulki na jajka:

nagrody

Na zdjęciach egzemplarze okazowe :-)) Najpierw zaczynam rozdawanie, potem dopiero chwytam za aparat.

 

 

Zakładki:
A tutaj pokazuję prace dorosłych
Adres Igiełek. Prosimy o wsparcie naszej działalności.
Blogi młodych rękodzielników
Igiełki - albumy prac
Korzystam
Moje dokonania
Stąd szablon
Tu kupisz
Uczniom
Z innej beczki
Zaglądam
Zaglądam za granicę
Za jeden uśmiech - Klik!
free counters