Moje robótki, promocja uczniowskiego klubu hafciarskiego Igiełka działającego w Zespole Szkół w Pisanicy koło Ełku
czwartek, 18 września 2008

Jest konkurs dla haftujących blogowiczek. Ogłosiła go wczoraj pani Małgosia

Dziś przeczytałam i zapisałam się. Pobrałam wzorek , postawiłam na dobry początek kilka krzyżyków. 

Dzięki temu rozpoczęłam wreszcie świąteczne przygotowania. Już od dawna mam upatrzony wzorek na prezent dla koleżanki, zebrałam mulinkę, tylko nie mogłam zebrać się do pracy. Myślę, że konkursowa choinka nie będzie długo samotna.Kolejna świąteczna praca do niej dołączy.

wtorek, 16 września 2008

Tyle jest narzekań ( nie bezpodstawnych ) na Pocztę Polską. A tu - proszę bardzo - priorytet z Zawiercia nadany wczoraj dotarł na Mazury.

W przesyłce miły prezent dla Igiełek od Ani - 30 wzorków do haftu krzyżykowego. Już mam chętnych do wyszywania sympatycznych dalmatyńczyków.

Dziękujemy, Aniu.

darmowy hosting obrazków

poniedziałek, 15 września 2008

Często powtarzam, że nie lubię poniedziałków. Wiele osób robótkujących wie, co mam na myśli.

A tu dziś bardzo miła niespodzianka - Igiełki otrzymały kolejny prezent od Bea z Cudworth w Kanadzie!

Są to nitki DMC, ale nie mulinki do wyszywania, tylko pasemka jak cieniutka włóczka. Ilustracje na paczuszkach i instrukcja wewnątrz opakowań wskazują zastosowanie - pomponowe ludki, bransoletki i inne ozdoby. Chyba poproszę o pomoc panią uczącą plastyki. Do tego są kolorowe, błyszczące nalepki. Na pewno przydadzą się jako upominek do wybranego do wyszywania wzorku.

Dziękujemy , Bea.

Jutro 3 naklejki trafią do dziewczynek, które dziś wzięły przygotowane dla nich zestawy. Jeden z nich to kwadracik na kołderkę dla Zenusia (nr 635). Pierwszy zapisowy, z konkretnym terminem do wykonania. Będę trzymać kciuki, by Magda zdążyła zrobić na czas.

 

niedziela, 14 września 2008

Choć zazwyczaj kończyłam swoje robótki, to jednak jeszcze jeden zabytek się uchował. Dostałam kiedyś dość grubą włóczkę w kilku kolorach. Zrobiłam przód i tył sweterka. Rękawy, jako dość pracochłonne, czekały aż do tej pory.

Praca szydełkiem spodobała mi się, bo szybko widać efekt. Kupiłam grube szydło i do dzieła. Licząc sprucia, to zrobiłam pewnie z 3,5 rękawa. Ale gdy uporałam się z pierwszym, drugi wykonałam w ciągu wieczora. 

Hybryda drutowo-szydełkowa:

darmowy hosting obrazków

 

Jest blog, są druty, nowe szydełko (... kilka nowych szydełek, bo nie wiem, jakie będzie potrzebne) i stare , zaczęte robótki. Jedna z blogowiczek nazwała je "trupami". Spodobało mi się to określenie - rodziły się robótki, miały określony cel do spełnienia i ... spoczęły na dnie szafy. Jak w trumnie. Nawet pies z kulawą nogą do nich nie zajrzał, mole omijały z daleka. Aż wreszcie przyszedł TEN DZIEŃ - trupki ujrzały światło dzienne.

Na pierwszy ogień poszedł tył do sweterka dla córki idącej do zerówki. Ta, dla której go robiłam, już dawno zerówkę ukończyła. Ale po ... latach jest jeszcze jedna córka, która rozpoczęła edukację. Robiony na drutach tył doczekał się szydełkowego przodu.

darmowy hosting obrazków 

Wiem, że to nic specjalnego. Pracy na szydełku dopiero się uczę. Znam tylko zasadę robienia słupków i półsłupków.

Najważniejsze, że córci się podoba. 

 

 

sobota, 13 września 2008
Wreszcie, metodą prób i błędów, udało misię wstawić licznik odwiedzin. Teraz będę wiedziała, czy ktoś poza mną i koleżanką tu zagląda.
piątek, 05 września 2008

Haftowanie jest bardzo zaraźliwe - zainfekowana została moja znajoma. Mogę zaliczyć ją do grona Igiełek -Seniorek, bo jest moją byłą uczennicą. A może powinna zostać pierwszą członkinią Klubu Przyjaciół Klubu Igiełka? Wykonała już 2 kwadraciki do Kołderek za 1 uśmiech.

 

 

W ciągu wakacji niewiele Igiełek mnie odwiedzało. Mimo szczerych chęci wyszywanie w czasie lata przegrało z zabawami na świeżym powietrzu. Za to teraz - jestem oblegana i  dzieci dopominają się o kontury wybranych obrazków. Czas brać się do pracy - muszę narysować lub wyszyć je na kanwie. Młodsze dzieci (III - IV klasa) jeszcze z tym nie poradzą. Tym bardziej, że przed wakacjami część z nich zdążyła się tylko zapisać. To będą ich pierwsze prace.

Cieszę się, że duch hafciarstwa nie zaginął.

Koniec wakacji, czas wracać do szkoły. Wysłałam dziś do "punktu zbiórki" dwie wakacyjne prace - kwadraciki na kołderki dla dwóch chłopców.

 darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków

Hugolina trafi do Jacka (kołderka nr 621) , rumak pogalopuje do Nikosia (kołderka 615) .

wtorek, 02 września 2008

Rok temu trafiłam na stronę Kołderek za 1 uśmiech. Zapisałam się na kilka haftowanych obrazków, które przed wysyłką pokazałam swoim uczniom. Bardzo im się spodobały. Zastanawiałam się, czy uczniowie klasy V poradziliby z haftem krzyżykowym. Odpowiedź znalazłam w Galerii Kołderek za 1 uśmiech. Zobaczyłam tam aniołka z serduszkiem wyhaftowanego przez Kajtka z klasy V. I to był decydujący moment. Skoro Kajtek potrafi, to moi piątoklasiści też powinni poradzić z dłubaniem krzyżyków.

Klub Igiełka rozpoczął działalność w marcu 2008r.Pierwsze prace uczniowie zaczęli haftować w kwietniu. Do końca sierpnia  ukończone zostały 22 prace. Zachęcam do obejrzenia - linki w zakładkach.

 

Zakładki:
A tutaj pokazuję prace dorosłych
Adres Igiełek. Prosimy o wsparcie naszej działalności.
Blogi młodych rękodzielników
Igiełki - albumy prac
Korzystam
Moje dokonania
Stąd szablon
Tu kupisz
Uczniom
Z innej beczki
Zaglądam
Zaglądam za granicę
Za jeden uśmiech - Klik!
free counters