Moje robótki, promocja uczniowskiego klubu hafciarskiego Igiełka działającego w Zespole Szkół w Pisanicy koło Ełku
czwartek, 16 kwietnia 2015

Rozpędziłam się z cięciem i po uszyciu poduszeczki-torebeczki pozostały mi 4 kwadraty. Nie da się ukryć - w 3/4 wybrakowane, bardzo wybrakowane. Nawet składanie winy na uczenie się i brak wprawy nie pomogło. Wewnętrzna kontrola jakości schowała je do szafy i już. Leżały tam bidunie. Czekały.

Na szczęście dojrzałam do decyzji - pruję. W końcu machanie drutami lub szydełkiem jest nawet bardziej pracochłonne, a prułam bez mrugnięcia okiem, gdy efekt nie spełniał moich oczekiwań.

Niteczki wysunęły się raz-dwa. Poprawiłam nierówne złożenia, zszyłam i poczułam radość z dobrze spełnionego obowiązku. Środeczki zeszły się (chociaż zdjęcie do niczego).

zszycie

Z uwagą docięłam "kwadraty" do kwadratów równej wielkości i pozszywałam. Wszystkie części  pasowały do siebie :-) Dołożyłam jeszcze ramkę i wierzch celinki* prawie gotowy.

Dostanie jeszcze od innej szyjącej milusią aplikację. Będzie pierwsza celinka z moim udziałem szyciowym. Ale nie pierwsza w ogóle - wcześniej powstało kilka celinek z moimi haftami :-)

Do przesyłki dołożyłam pokazywany w marcu  wierzch zimowo-wiosenny i kilka haftów, które niedługo pokażę.

na celinkę*  "Celinka" - mała patchworkowa poduszeczka, powstająca dzięki zaangażowania wielu osób wielkiego serca. Szyta na maszynach z wykorzystaniem kolorowych materiałów, które dzięki pomysłom autorek tworzą piękne patchworkowe dzieła. Nazwa pochodzi od autorki akcji Celiny J.... W akcji tej prekursorki tej działalności zbierały się, aby wspólnie szyć poduszeczki, które następnie przekazywały potrzebującym i chorym dzieciom. (żródło - https://www.facebook.com/groups/1564694570440125/?pnref=lhc )

środa, 15 kwietnia 2015

Natalia L. z klasy III spieszyła się, by przed niedzielą ukończyć hafcik przeznaczony na pamiątkę chrztu. Udało się. Mama Natalii pomogła wykonać kontury i kwiatki. Zaprojektowała napis. Niestety, nie mam zdjęcia gotowej, oprawionej pamiątki.

Dobrze, że Natalka pomyślała o sfotografowaniu haftu :-) W czwartek poprosiła mnie o przyniesienie do szkoły aparatu. Ja pamiętałam o aparacie, a Natalka o hafcie - jeszcze przed praniem i oprawieniem.

pamiątka chrztu

Poleciał dziś na miejsce zbiórki Rico. Znajdzie się na kołderce dla Otylii (1589).

To jubileuszowy, 50. kwadracik :-)

dla Oliwii, kołderka 1589

środa, 08 kwietnia 2015

Po powrocie do systematycznego blogowania i wyszywania nie mogłam odmówić sobie przyjemności zapisania się do przygotowania Kołderkowego kwadracika. Wspólnie ze śliwkami zaczął wyłaniać się bardzo mądry pingwin Rico. Powstaje do góry nogami, czyli od dołu. Zabawę z dziobem zostawiłam  na później.

Rico 1

Kolejna gałązka ze śliwkami - tym razem w tonacji fioletowej. W najbliższych dniach okaże się, czy wystarczą tylko 3 gałązki.

śliwki

 

 

wtorek, 07 kwietnia 2015

Chociaż święta za nami, mam do pokazania świąteczną kurkę. W Wielki Czwartek Kankanka pokazała, jak wykonać fajne kurki - szyte z materiału (TUTAJ - KLIK).

Popatrzyłam  na instrukcję,  a potem ręcznie uszyłam malutką kureczkę. Jej wysokość (z grzebieniem) wynosi 6,5cm. Coś mi jednak w jej wyglądzie nie pasowało. Z tyłu wcisnęłam do środka i zaszyłam brzydko wystający  miniogonek. Spojrzałam jeszcze raz do wpisu Ani. No tak - kreatywnie zszyłam inaczej materiał po wypchaniu środka.

pvM3ur3BW3VwOieczB

Teraz wiem, dlaczego nie wyrzuciłam kawałeczków ze skracania jeansowych spodni. :-) Będę mogła wykonać jeszcze 2 takie kurki.

18:56, grazka-1 , szyję
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 30 marca 2015

Po nowej wyszywance Weroniki mam kolejną nowość- pracę Natalii L. z klasy III. Hafcik świeżutki, jeszcze nieuprany.

smoczek Natalii L.

Mama Natalii dorysowała kontury literek. Będzie piękna pamiątkowa pocztówka. :-)

sobota, 28 marca 2015

Dożynki to impreza jesienna, ale w naszej gminie przygotowania już trwają.

Pierwsze z moich zadań to wyszycie 3 gałązek śliwek. Wzorek dostałam gotowy, więc 2 obrazki już są:

owoceZdjęcie mówi co trzeba - hafty nie są identyczne. Nie tylko z chwilowego braku kolorków zgodnych z rozpiską.

 

Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na klub Igiełka. Dzięki Wam klub Igiełka znalazł się w  pierwszej połówce zgłoszonych blogów w kategorii Moda. :-))

Do tego zostałam szczęśliwą internautką, która otrzyma maszynę do szycia Anna 510. Otrzymałam to wyróżnienie za uzasadnienie, komu oddałam mój głos: jeden na swój blog - bo promuję modę na wyszywanie krzyżykami, drugi oddałam Eli prowadzącej bloga W kąciku przy maszynie , ponieważ swoimi umiejętnościami szyciowymi zapewnia uśmiech dzieciom z Marzycielskiej Poczty.

No i postanowione - na nowej maszynie uszyję patchworkową poduszeczkę, którą prześlę dziecku z Marzycielskiej Poczty.

poniedziałek, 16 marca 2015

Rozpoczęło się głosowanie na SZYCIOWY BLOG ROKU.

Komu Igiełki miłe, niech kliknie "Oddaj głos" TUTAJ, NA TEJ STRONIE . Czas liczenia głosów: od 16 do 22 marca.

Warto głosować, ponieważ organizator ufundował nagrody głosującym: co 40 osoba oddająca głos wygra jeden z 50 poradników Łucznika. Dodatkowo głosujący internauci mogą wygrać 3 maszyny Łucznik ANNA 510.

głosowanie

Proszę serdecznie w imieniu Igiełek i z góry serdecznie dziękuję.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 73
Zakładki:
A tutaj pokazuję prace dorosłych
Adres Igiełek. Prosimy o wsparcie naszej działalności.
Blogi młodych rękodzielników
Igiełki - albumy prac
Korzystam
Moje dokonania
Stąd szablon
Tu kupisz
Uczniom
Z innej beczki
Zaglądam
Zaglądam za granicę
Za jeden uśmiech - Klik!
free counters