Moje robótki, promocja uczniowskiego klubu hafciarskiego Igiełka działającego w Zespole Szkół w Pisanicy koło Ełku
Blog > Komentarze do wpisu

Patchworkowy warsztat pracy

Kompletuję mój patchworkowy warsztat pracy. Spośród kilku linijek, które chciałabym mieć, na początek zdecydowałam się na kwadratową. Niezłą długość i jednocześnie szerokość będę mogła kontrolować.

Poczytałam trochę uwag na różnych blogach i wybrałam podziałkę calową. Dołożyłam do tego pisaczek i planuję jednocześnie  trenować  pikowanie.

kwadratowa_linijka

Kąty proste w niebiesko-różowym wierzchu sprawdzałam  za pomocą własnego wynalazku. Na dość dużej ekierce narysowałam pisakiem do płyt CD linie przecinające się pod kątem prostym. Mogłam dzięki temu kontrolować cięcie również względem przekątnych.

zamiast_linijki_patchworkowej

 Do cięcia dłuższych kawałków używam na razie zwykłej plastikowej, przezroczystej linijki o długości 50cm.

Jak widać na zdjęciach używam maty. Mam też nóż krążkowy.

Jeden z pierwszych patchworków - nie z pasków, ale ciętych nożyczkami trójkątów - dał się uszyć tylko dzięki ogromnej potrzebie uszycia prezentu. To było prawie 7 lat temu! Aż trudno mi  uwierzyć.

 

piątek, 17 kwietnia 2015, grazka-1

Polecane wpisy

  • 2 poduszki do kompletu

    To już 2 lata minęły, odkąd syn używa dwustronnej narzuty. ( klik ) Londyńskie kawałki, które udało się ładnie wykroić z całości, długo prosiły (z moją pomocą)

  • Na małe zakupy

    Bardzo lubię materiałowe torebki na zakupy. Uszyłam kilka do użytku domowego, a dziś dla kuzynki. Z jej materiałów :-) Jedyną, niepowtarzalną i drugiej takiej n

  • Kołderka za jeden uśmiech nr 2

    Piszę po raz trzeci, wrrrr, więc już krótko - kołderka nr 1 to zapasowa, którą cioteczki wykorzystają w pilnej potrzebie. Dlatego na razie jej nie pokażę. Zosta

Komentarze
Gość: skrawek tęczy, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/04/17 20:20:43
Świetne zakupy, bardzo potrzebne przy szyciu:)
-
2015/04/17 20:52:38
O, tak! Każde hobby wymaga pewnego nakładu środków finansowych na początku. Do wyszywania arsenał gotowy - kanwy i muliny mam na zapas. Kiedy wzorek w oko wpadnie, nie ma problemu :-)
-
2015/04/18 10:34:32
Super zakupy. Ja też się przymierzam powoli do nauki patchworku :) Na razie zakupiłam odpowiednią stopkę do maszyny :) Pozdrawiam serdecznie
-
2015/04/18 16:21:35
Super. Będziemy się wspierać. Po 30 latach okazało się, że mój stary łucznik ma stopkę w sam raz do patchworku - szyje w odległości 1/4 cala od brzegu :-).
-
2015/04/19 10:08:06
I proszę! jest linijka :) i to calowa.
Mam kilka, a calowej jeszcze nie, a przydałaby się, ponieważ mata (moja dwustronna) to jednak nie to samo. Życzę super uszytków!
-
2015/04/19 11:00:12
Już ją wypróbowałam. Jest świetna i żałuję, że nie kupiłam jej wcześniej. Cale wcale nie są gorsze od centymetrów. :-) Mniejsza liczba kreseczek - 7 zamiast 9 między głównymi liniami jest bardzo przyjemna w mierzeniu.
-
2015/04/19 13:13:24
Czekam na pokazanie uszytych bloków, pomysł fajny :)
Jak zdecydujesz się na centymetrową linijkę to BARDZO polecam tę najdłuższą dostępną, z kątomierzem, 60 cm. Jak dla mnie jest absolutnie niezastąpiona, w zasadzie bez niej jak dla mnie nie ma szycia patchworku :). Ponieważ bawełny do patchworku mają szer. 110-112cm, to złożone na połowę doskonale można ciąć przy jednym przyłożeniu linijki. Ale oczywiście potrzeby to mocno indywidualna sprawa :)
Ja mam dwie jeszcze nie użyte!!! Zgroza, czasu trochę brak. No i niestety ceny tych narzędzi są koszmarne - z drugiej strony - jakość musi kosztować, nie ma rady.
-
2015/04/19 15:08:12
Mam ogromną chętkę na tę długą. Oglądałam ją i oglądałam. Poczeka zakup na gratisowe pieniążki. :-)
Za jeden uśmiech - Klik!
free counters