Moje robótki, promocja uczniowskiego klubu hafciarskiego Igiełka działającego w Zespole Szkół w Pisanicy koło Ełku
Blog > Komentarze do wpisu

Będzie celinka - prawie moja

Rozpędziłam się z cięciem i po uszyciu poduszeczki-torebeczki pozostały mi 4 kwadraty. Nie da się ukryć - w 3/4 wybrakowane, bardzo wybrakowane. Nawet składanie winy na uczenie się i brak wprawy nie pomogło. Wewnętrzna kontrola jakości schowała je do szafy i już. Leżały tam bidunie. Czekały.

Na szczęście dojrzałam do decyzji - pruję. W końcu machanie drutami lub szydełkiem jest nawet bardziej pracochłonne, a prułam bez mrugnięcia okiem, gdy efekt nie spełniał moich oczekiwań.

Niteczki wysunęły się raz-dwa. Poprawiłam nierówne złożenia, zszyłam i poczułam radość z dobrze spełnionego obowiązku. Środeczki zeszły się (chociaż zdjęcie do niczego).

zszycie

Z uwagą docięłam "kwadraty" do kwadratów równej wielkości i pozszywałam. Wszystkie części  pasowały do siebie :-) Dołożyłam jeszcze ramkę i wierzch celinki* prawie gotowy.

Dostanie jeszcze od innej szyjącej milusią aplikację. Będzie pierwsza celinka z moim udziałem szyciowym. Ale nie pierwsza w ogóle - wcześniej powstało kilka celinek z moimi haftami :-)

Do przesyłki dołożyłam pokazywany w marcu  wierzch zimowo-wiosenny i kilka haftów, które niedługo pokażę.

na celinkę*  "Celinka" - mała patchworkowa poduszeczka, powstająca dzięki zaangażowania wielu osób wielkiego serca. Szyta na maszynach z wykorzystaniem kolorowych materiałów, które dzięki pomysłom autorek tworzą piękne patchworkowe dzieła. Nazwa pochodzi od autorki akcji Celiny J.... W akcji tej prekursorki tej działalności zbierały się, aby wspólnie szyć poduszeczki, które następnie przekazywały potrzebującym i chorym dzieciom. (żródło - https://www.facebook.com/groups/1564694570440125/?pnref=lhc )

czwartek, 16 kwietnia 2015, grazka-1

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: skrawek tęczy, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/04/17 08:38:29
Wyszło pięknie! A prucie jest czymś normalnym przy szyciu, też często pruję, bo nie lubię gdy coś nie wychodzi tak jak trzeba:)
-
2015/04/17 10:26:25
Przepięknie wyszła, te pastelowe kolory maja coś w sobie
-
2015/04/17 14:15:27
Dziękuję :-) No to będę uczyć się szyć i pruć. Staram się robić tak, bym mogła swoją pracę pokazać i powiedzieć bez wstydu - to moje.
Za jeden uśmiech - Klik!
free counters