Moje robótki, promocja uczniowskiego klubu hafciarskiego Igiełka działającego w Zespole Szkół w Pisanicy koło Ełku
Blog > Komentarze do wpisu

Inny początek

Jeszcze chyba nie pokazywałam tym, którzy chcą nauczyć się metod pracy z haftem krzyżykowym, jak inaczej można rozpoczynać i kończyć nitkę.

Zaczynanie 2 nitkami z pętelką (klik), rozpoczynanie 3 nitkami (klik) było. Był nawet backstitch (czyli kontury) (klik).

Aż do dziś przybierałam się, by pokazać, jak zaczynam  backstitch.

inny początek

Nie jest to ideał - przeciągam nitkę pod beleczkami i robię małą pętelkę, by nitka "nie uciekała" mi przy pierwszych ściegach.

Kończąc kontury, postępuję w odwrotnej kolejności - zapętlenie i przeciągnięcie pod beleczkami.

Można też inaczej:

koniec nitki

Przeciągam nitkę pod kilkoma beleczkami w jedną stronę, a potem z powrotem. Czasem nawet w nowym rzędzie. To również dobry sposób na kończenie ciemnej nitki, gdy wokół jest jasne tło.

Często tak postępuję przy Kołderkowych kwadracikach, by było 200% gwarancji, że podczas częstego użytkowania nitka nie wypruje się.

czwartek, 24 lutego 2011, grazka-1

Polecane wpisy

  • Ołówek na kanwie

    (Ten wpis powinien być wcześniej, ale tak wyszło.) Od strony do strony trafiłam do Chagi i jej wpisu o usuwaniu ołówka z tkaniny . Chago, serdeczne dzięki!!! D

  • Z tamborkiem czy bez?

    Zapewne niejedna hafciarka, szczególnie początkująca, zastanawia się nad odpowiedzią na to pytanie. Jest to jednak pytanie bez odpowiedzi. Mogę tylko opowiedzi

  • Ołówek na kanwie

    *Druga część tej samej notki o motylku Ewy - ale w kategorii "Podstawy haftu krzyżykowego" Haft z motylkiem, jak zwykle, zaprałam ręcznie szarym mydłem, wygotow

Komentarze
2011/03/05 19:49:41
Grażynko, dziękuję Ci za cenne rady i wskazówki którymi się dzielisz na swojej stronce.
Mam nadzieje ze się nie pogniewasz na mnie bo dałam linka do Twojej stronki i te dwa zdj. na gazetowym. Chciałam mailem zapytać ale nie znalazłam adresu.
pozdrawiam
Aga
Za jeden uśmiech - Klik!
free counters