Moje robótki, promocja uczniowskiego klubu hafciarskiego Igiełka działającego w Zespole Szkół w Pisanicy koło Ełku
Blog > Komentarze do wpisu

Ołówek na kanwie

*Druga część tej samej notki o motylku Ewy - ale w kategorii "Podstawy haftu krzyżykowego"

Haft z motylkiem, jak zwykle, zaprałam ręcznie szarym mydłem, wygotowałam.  a  efekt, a właściwie jego brak, widoczny jest na zdjęciu.

W zasadzie ołówkiem rysowane są tylko kontury i nie miałam z nimi problemu, ale  Ewcia tak solidnie narysowała kształt jajka, że pewnie nie mogło być inaczej.

Gdy zobaczyłam pracowicie wyrysowane przez Weronikę linie co 10 kratek, tylko westchnęłam. Jak się tego pozbyć?

W końcu sięgnęłam po najprostszy sposób - wytarłam ile się dało zwykłą, miękką gumką do ścierania. Dopiero potem zaprałam i wygotowałam haft.

Wokół pieska kanwa jest biała :-))

Żałuję bardzo, że nie pomyślałam o tym wcześniej. :-(  Tym bardziej, że niebieska kanwa jest dość sztywna. Z wytarciem śladów nie byłoby problemu.

 

poniedziałek, 01 marca 2010, grazka-1

Polecane wpisy

  • Ołówek na kanwie

    (Ten wpis powinien być wcześniej, ale tak wyszło.) Od strony do strony trafiłam do Chagi i jej wpisu o usuwaniu ołówka z tkaniny . Chago, serdeczne dzięki!!! D

  • Inny początek

    Jeszcze chyba nie pokazywałam tym, którzy chcą nauczyć się metod pracy z haftem krzyżykowym, jak inaczej można rozpoczynać i kończyć nitkę. Zaczynanie 2 nitkami

  • Z tamborkiem czy bez?

    Zapewne niejedna hafciarka, szczególnie początkująca, zastanawia się nad odpowiedzią na to pytanie. Jest to jednak pytanie bez odpowiedzi. Mogę tylko opowiedzi

Komentarze
2010/03/02 07:16:28
Może zrobisz wokół motylka taki zakręcony ślad lotu motylka to ukryje ten nieszczęsny ołówek.
-
2010/03/02 17:35:25
Zaproponuję to Ewie. Dzięki za pomysł. Na razie schowam ślad (i kwiatuszek) pod kartonikiem - to haft na konkursową kartkę.
Za jeden uśmiech - Klik!
free counters