Moje robótki, promocja uczniowskiego klubu hafciarskiego Igiełka działającego w Zespole Szkół w Pisanicy koło Ełku
Blog > Komentarze do wpisu

Towarzystwo pieska

Pisałam już kiedyś, że wszystkie Kołderkowe kwadraciki należy wygotować. Haftom to nie szkodzi,  kanwa się zdekatyzuje i sprawdza się trwałość kolorków przed wszyciem ich do kołderki, którą przecież się używa i pierze.

Piesek mój miał jeszcze jeden powód do radości - czekało na niego świetne towarzystwo.

do prasowania

Wygotowane hafty delikatnie ułożyłam na ręczniku, zawinęłam ręcznik i lekko odcisnęłam. Na podłodze położyłam  koc złożony na czworo, ścierkę. Na to miękkie posłanie po kolei hafty lewą stroną do góry. (Jakoś nie przepadam za prasowaniem haftów na desce.)

I do prasowania.

A potem:

po prasowaniu

Mam kolorowy dywanik :-))

Są tu haty wcześniej pokazywane, jak chociażby króliczek Kacpra.  Różowy kontur kokardki w praniu ręcznym szarym mydłem  delikatnie puścił kolor. Teraz nie ma śladu po różowym zacieku.

Są też nowe hafty, np.  Kołderkowy kwadracik, który wykonał Damian z klasy I gimnazjum. Na razie będzie to kwadracik zapasowy, ale na pewno szybko znajdzie nowego właściciela.

Damian Ig 4

Dodam tylko, że haft powstał bez mojej pomocy. Wszystko jest dziełem Damiana, od dobierania kolorków  do szprych w kołach. Uważam, że poradził sobie doskonale do ostatniej kreseczki!

 

 

 

sobota, 30 stycznia 2010, grazka-1
Tagi: Igiełki

Polecane wpisy

Komentarze
2010/01/30 18:09:30
Jak zwykle przychodzi mi tylko skłonić się przed Twoimi podopiecznymi. Zwłaszcza Damianem, autko wyszło bosko. I dziękuję za kolejne inspiracje dla mojego brata!
Za jeden uśmiech - Klik!
free counters