Moje robótki, promocja uczniowskiego klubu hafciarskiego Igiełka działającego w Zespole Szkół w Pisanicy koło Ełku
Blog > Komentarze do wpisu

Zamienniki kolorystyczne

W opisie do haftu "Gołębie" użyto muliny Anchor. Niewiele kupuję mulinek tej firmy, dlatego skorzystałam z zamiennika mulin. Wydrukowałam kiedyś jeden z wielu, które można znaleźć w sieci. Wypisałam kolory DMC i rozpoczęłam wertowanie swoich zasobów.

Przy braku konkretnego numeru bardzo pomocny okazał się mój wzornik DMC. Udało się nieźle dopasować Ariadnę i inny odcień DMC.

Jednak miałam problem z kolorkiem 341. Żaden z odcieni mi nie odpowiadał. Ten za szary, ten za niebieski, ten zbyt fioletowy.

Postanowiłam wykorzystać doskonałą radę SVEA1. Jej blog "Sztuka oswojona" podczytuję już od dawna. Notka "Gdy nie ma zamienników kolorystycznych" zilustrowana wyraźnymi zdjęciami szczególnie utkwiła mi w pamięci.

Teraz nadarzyła się odpowiednia okazja do wykorzystania tego sposobu.

Przykładałam po 2 nitki różnych kolorów do wzornika aż znalazłam odpowiednie połączenie.

Naocznie sprawdziłam efekt mieszania: w rogu, obok gotowego fragmentu, zrobiłam 10 krzyżyków mulinką 341 (znalazłam ją w Igiełkowych zapasach).

Zdjęcie przy paskudnej żarówce:

mieszanie mulin 1

Oraz zrobione rano:

mieszanie mulin 2

W narożnym, jasnoniebieskim fragmencie dorobione krzyżyki nie różnią się tak bardzo odcieniem.

W hafcie użyłam połączonych nitek DMC 932 i Profilo 140.

mieszanie mulin 3

 

 

 

sobota, 18 lipca 2009, grazka-1

Polecane wpisy

  • Ołówek na kanwie

    (Ten wpis powinien być wcześniej, ale tak wyszło.) Od strony do strony trafiłam do Chagi i jej wpisu o usuwaniu ołówka z tkaniny . Chago, serdeczne dzięki!!! D

  • Inny początek

    Jeszcze chyba nie pokazywałam tym, którzy chcą nauczyć się metod pracy z haftem krzyżykowym, jak inaczej można rozpoczynać i kończyć nitkę. Zaczynanie 2 nitkami

  • Z tamborkiem czy bez?

    Zapewne niejedna hafciarka, szczególnie początkująca, zastanawia się nad odpowiedzią na to pytanie. Jest to jednak pytanie bez odpowiedzi. Mogę tylko opowiedzi

Komentarze
2009/07/19 20:28:52
Świetny pomysł, ale ja na szczęście w pasmanterii u siebie mogę kupić mulinki i Anchor i DMC
-
2009/07/19 21:12:54
Nie mam problemu z kupnem. Mogę potrzymać w ręku Anchor darowane Igiełkom zza granicy. Nie ma porównania z tym, co jest u nas. Większość wzorków mam rozpisane na DMC lub obie firmy, dlatego większość moich mulinek to DMC i Ariadna.
-
2009/07/21 13:12:34
czytalam ta notke ze sposobem na mieszanie kolorow, utkwilo mi to w pamieci ale jeszcze nie probowalam. na pewno sie przyda!
Za jeden uśmiech - Klik!
free counters