Moje robótki, promocja uczniowskiego klubu hafciarskiego Igiełka działającego w Zespole Szkół w Pisanicy koło Ełku
Blog > Komentarze do wpisu

Backstitch

Jak wykonać backstitch? Pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się nasz poczciwy ścieg za igłą używany przy szyciu ręcznym.

Przy okazji wykonywania konturów pieska sfotografowałam inne sposoby wykonania tego ściegu.

backstitch 1

Kiedy trzeba wrócić do punktu wyjścia (tutaj - do punktu po lewej stronie, w którym zaczyna się zielony spód miski), można wykonać fastrygą ścieg w jedną stronę i w ten sam sposób przeprowadziś ścieg z powrotem.

Nie trafiłam na rysunek poglądowy pokazujący, co ile kratek należy ten ścieg wykonywać. W linii prostej najczęściej wkłuwam igłę co 2 kratki.

Wykonując ścieg za igłą również pod spodem również przechodzę tylko przez 2 kratki. Nie wykonuję pełnego ściegu za igłą. Unikam w ten sposób spodniej nitki obejmującej aż 4 kratki. Mogłaby ona być zbyt luźna.

Igłę wykłuwam w miejscu wkłucia.

backstitch 2

Na zdjęciu widoczne jest miejsce wykłucia.

*dopisek

backstitch ukończony.

Jeszcze zdjęcie lewej strony różowej miseczki. Witać linię ciądłą - to fastryga tam i z powrotem i linie co dwie kratki - niepełny ścieg za igłą.

backstitch 3

piątek, 05 czerwca 2009, grazka-1

Polecane wpisy

  • Ołówek na kanwie

    (Ten wpis powinien być wcześniej, ale tak wyszło.) Od strony do strony trafiłam do Chagi i jej wpisu o usuwaniu ołówka z tkaniny . Chago, serdeczne dzięki!!! D

  • Inny początek

    Jeszcze chyba nie pokazywałam tym, którzy chcą nauczyć się metod pracy z haftem krzyżykowym, jak inaczej można rozpoczynać i kończyć nitkę. Zaczynanie 2 nitkami

  • Z tamborkiem czy bez?

    Zapewne niejedna hafciarka, szczególnie początkująca, zastanawia się nad odpowiedzią na to pytanie. Jest to jednak pytanie bez odpowiedzi. Mogę tylko opowiedzi

Komentarze
2009/06/05 22:17:14
Właśnie starannie unikam słowa 'backstitch', 'backstitches' i kłopotliwej ich odmiany w języku polskim. Piszę 'kontur', 'obrys', 'stębnówka' i jakoś mi łatwiej :)
-
2009/06/05 23:33:50
Ja również wolę polskie określenia.
Za jeden uśmiech - Klik!
free counters