Moje robótki, promocja uczniowskiego klubu hafciarskiego Igiełka działającego w Zespole Szkół w Pisanicy koło Ełku
Blog > Komentarze do wpisu

Kotek IV - dsłona 1

Kolejna kanwa - do haftowania kotka kwietniowego, już czekała. Zabrałam się więc do pracy. Tym razem chcę dotrzymać terminu.

kotek IV 1

Zarys parasolki powstał w ciągu 2 wieczorów.

Teraz to dopiero przyjemność. Kanwa jest miła w dotyku, nie za bardzo usztywniona, nie mam problemu z wkłuciem się między nitki. (W tych kociakach jest mnóstwo krzyżyków robionych przez pół kratki w pionie lub poziomie. ) Mulinka miękko przesuwa się w oczkach.

Mimo dość łatwego wzorku kotek marcowy powstawał dość opornie. Kanwa była jakby nawoskowana i z trudnością udawało mi się wkłuć w środki kratek.  Nawet byłam skłonna zamienić igłę do haftowania na zwykłą, krawiecką. Ostry czubek lepiej by radził z tkaniną. Obawiałam się jednak trochę o swoje palce i dobrnęłam już do końca bez zamiany.

Na początku haftowałam zwykłą igłą. Czasem kłułam się w palec. Nie zdarzało się to zbyt często i nie przeszkadzało mi za bardzo. Niektóre hafciarki pisały na forach, że nie mogą haftować igłą z tępym czubkiem, ponieważ mają problem z zakończeniem nitki i wkłuciem się pod beleczki. Spróbowałam jednak haftowania taką igiełką i jestem bardzo zadowolona. Palce są całe, a z zakończeniem nitki nie mam żadnego kłopotu. Nie chcę już haftować igłą krawiecką. Jest igła do haftowania z tępym czubkiem, to znaczy, że taka właśnie powinna być.

 

 

 

niedziela, 26 kwietnia 2009, grazka-1

Polecane wpisy

  • Dożynki 3

    Kolejna część moich prac - w ramach przygotowań do dożynek gotowa :-) Przed praniem, wymięta, bo czekam na 4 prace Igiełek. Winne grono, jeszcze w trakcie wyszy

  • Rico gotowy

    Poleciał dziś na miejsce zbiórki Rico. Znajdzie się na kołderce dla Otylii (1589) . To jubileuszowy, 50. kwadracik :-)

  • Rico do Kołderek

    Po powrocie do systematycznego blogowania i wyszywania nie mogłam odmówić sobie przyjemności zapisania się do przygotowania Kołderkowego kwadracika. Wspólnie ze

Za jeden uśmiech - Klik!
free counters