Moje robótki, promocja uczniowskiego klubu hafciarskiego Igiełka działającego w Zespole Szkół w Pisanicy koło Ełku
Blog > Komentarze do wpisu

Karta 2

Na poprzednim zdjęciu widać moje próby i pomysły. Próba 1 to szycie 2 nitkami (brązowa) lub 6 nitkami (żółta). Nie wyszło mi to zbyt estetycznie i okazało się czasochłonne. Potem jeszcze należałoby zastanowić się, w jaki sposób umocować paski z kolorkami na kartonie.

Drugi pomysł bardziej mi sie spodobał - z jednej strony kartonika przykleiłam kawałek taśmy dwustronnie klejącej i nawinęłam nitkę z motka. Taśma trzyma bardzo dobrze. Ucięty kawałek nitki nie odkleja się.

Postanowiłam więc wykorzystać to we wzorniku. 

Zdecydowałam się na kartę w układzie kolorów. Po wydrukowaniu, za pomocą taśmy, nakleiłam na karton i nacięłam wzdłuż pionowych linii. Nakleiłam dziś kilka czerwonych nitek. 

W miarę przybywania odcieni mogę je doklejać w odpowiednie miejsca na karcie. Użyte kawałki mulinek mają ok. 36-40 cm długości.

Tak wygląda strona prawa:

Karta2

Tam, gdzie jest lekki odblask to mulinki. Reszta to jeszcze tylko druk.

A tak prezentuje się strona lewa, mniej efektowna.

Karta2a

Zrezygnowałam z przygotowywania wzornika w układzie numerycznym, chociaż przygotowałam odpowiednią tabelę do wydruku (jej fragment również jest widoczny na poprzednim zdjęciu).  Będę zaznaczać wykonane kolory wzornika na karcie, której do tej pory używałam (na poprzednim zdjęciu ma małe kolorowe kwadraciki). Zaznaczyłam na niej, w której grupie znajduje sie dany kolor, żeby łatwiej było znależć. 

środa, 21 stycznia 2009, grazka-1

Polecane wpisy

  • Małgosia świętuje roczek

    Małgosia, która rok prowadzi blog "Szmatki Małgorzatki", przyjmuje życzenia i jeszcze rozdaje prezenty :-) A szyje pięknie i z pięknych materiałów. Warto do Nie

  • Szyciowy Blog Roku - mój finał

    Sprawdziłam - 28 III napisałam o nagrodzeniu mnie za uzasadnienie oddania głosu w konkursie Szyciowy Blog Roku. Minęły jeszcze prawie 2 tygodnie, zanim wygrana

  • Po konkursie

    Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na klub Igiełka. Dzięki Wam klub Igiełka znalazł się w pierwszej połówce zgłoszonych blogów w kategorii Mo

Komentarze
2009/01/21 08:00:09
Ale z Ciebie pracowita mróweczka! Ja zmobilizowałam się jedynie do przewinięcia muliny na kartoniki... Z wzornika będzie bardzo przydatna "pomoc dydaktyczna" ;-)
-
2009/01/21 14:04:13
A ja chciałam jak najszybciej mieć efekt małym nakładem pracy :-))) Z mróweczką ma to mało wspólnego. Nawinięcie na kartoniki też rozważałam, jednak mam ich mało i chcę mieć na oku porównanie z innymi odcieniami. Igiełki często haftują tym, co akurat mamy.
Za jeden uśmiech - Klik!
free counters